Committees

Steering Committee:

Henry Adorna (Quezon City, Philippines)

Artiom Alhazov (Chisinau, Moldova)

Bogdan Aman (Iasi, Romania)

Matteo Cavaliere (Edinburgh, Scotland)

Erzsébet Csuhaj-Varjú (Budapest, Hungary)

Giuditta Franco (Verona, Italy)

Rudolf Freund (Wien, Austria)

Marian Gheorghe (Bradford, UK) – Honorary member

Thomas Hinze (Cottbus, Germany)

Florentin Ipate (Bucharest, Romania)

Shankara N. Krishna (Bombay, India)

Alberto Leporati (Milan, Italy)

Taishin Y. Nishida (Toyama, Japan)

Linqiang Pan (Wuhan, China)

Gheorghe Păun (Bucharest, Romania) – Honorary member

Mario J. Pérez-Jiménez (Sevilla, Spain)

Agustín Riscos-Núñez (Sevilla, Spain)

José M. Sempere (Valencia, Spain)

Petr Sosík (Opava, Czech Republic)

Kumbakonam Govindarajan Subramanian (Penang, Malaysia)

György Vaszil (Debrecen, Hungary)

Sergey Verlan (Paris, France)

Claudio Zandron (Milan, Italy)

Gexiang Zhang (Chengdu, China)

Program Committee:

Henry Adorna (Quezon City, Philippines)

Cătălin Buiu (Bucharest, Romania)

Matteo Cavaliere (Edinburgh, Scotland)

Erzsébet Csuhaj-Varjú (Budapest, Hungary)

Xiaoju Dong (Shanghai, China)

Marian Gheorghe (Bradford, UK)

Ping Guo (Chongqi, China)

Thomas Hinze (Cottbus, Germany)

Florentin Ipate (Bucharest, Romania)

Alberto Leporati (Milan, Italy)

Xiyu Liu (Jinan, China)

Taishin Nishida (Toyama, Japan)

Tseren-Onolt Ishdorj (Mongolia)

Jose M. Sempere (Valencia, Spain)

Ravie Chandren Muniyandi (Bangi, Malaysia)

Radu Nicolescu (Auckland, New Zealand)

Linqiang Pan (Wuhan, China)

Gheorghe Păun (Bucharest, Romania)

Hong Peng (Chengdu, China)

Mario J. Pérez-Jiménez (Sevilla, Spain)

Agustín Riscos-Núñez (Sevilla, Spain)

Tao Song (Qingdao, China)

Kumbakonam Govindarajan Subramanian (Chennan, India)

D.G. Thomas (Chennai, India)

Sergey Verlan (Paris, France)

Jun Wang (Chengdu, China)

Jianhua Xiao   (Tianjing, China)

Hsu-Chun Yen (Taiwai, China)

Claudio Zandron (Milan, Italy)

Xiangxiang Zeng (Xiamen University)

Gexiang Zhang (Chengdu, China)

Xingyi Zhang (Anhui, China)

Xue Zhang (Boston, USA)

Organizing Committee:

Qingyou Liu (Xihua University, China) – General Chair

Gexiang Zhang (Xihua University, China, gexiangzhang@gmail.com) –Chair

Jun Wang (Xihua University, China) –Co-Chair

Wei Yang (Xihua University, China)

Zhongfan Xiang (Xihua University, China)

Xiantai Gou (Southwest Jiaotong University, China)

Haina Rong (Southwest Jiaotong University, China)

Zhi’ang Wan (Xihua University, China)

Qiang Yang (Xihua University, China)

Tao Ren (Xihua University, China)

Yujia Li (Xihua University, China)

Yu Wang (Xihua University, China)

Xiaoxiao Song (Xihua University, China)

Youxin Zeng (Xihua University, China)

Xucai Zeng (Xihua University, China)